Aktualności

Centauro 155 – powiew zgnilizny

Centauro 155 to pojazd niedostępny do kupienia w grze. W czasie Wczesnego Dostepu znajdował się na 8 tierze w drzewku niszczycieli. W pewien sposób ma w Armored Warfare status kultowy, gdyż dostępny był krótko i bardzo niewiele kont ma do niego dostęp. A dostęp ten jest ograniczony wyłącznie do PVE, wyjazd tym pojazdem na PVP może skończyć się banem.

cent155_1

Niszczyciel ten, który w rzeczywistości jest artylerią, może powrócić do gry w aktualizacji 0.19 lub 0.20. Właśnie jako artyleria. Nie wykluczone, że dzięki zmianom do artylerii, która stała się pojazdem ognia bezpośredniego.

Miałem okazję niedawno pograć trochę tym pojazdem jeszcze w wersji TD, a ponieważ nowa wersja prawdopodobnie nie będzie się jakoś bardzo różnić grywalnością, dzielę się z Wami spostrzeżeniami.

Ogólnie o Centauro 155 Mod

cent155_szczegoly

cent155_ammo1

cent155_ammo2

Ponieważ obraz wart jest 1000 słów, powyżej macie 3 obrazki definiujące ten pojazd.

 

Skuteczność ogniowa

Obrażenia zadawane przez Centauro 155 można scharakteryzować tak: od 50 do 1200 dmg. To jest tak – jak trafi ci się miękki przeciwnik, to z criticalem strzelasz jak ze 140 mm działa T-14 Armata. Mój rekord to ok 1200 obrażeń na strzał. Ale jak nie masz nic miękkiego na przeciwko, albo plecków, to walisz za 100-400 obrażeń. Przy okazji niszcząc kilka modułów. Tyle, że… czasami nie przebijasz nic.

 

Pancerz

Nie ma. Po prostu. Wchodzi wszystko, zawsze, za maksimum damage. Takie mam doświadczenia.

cent155_2

 

Kamuflaż

Odwrotny. Przykład. Na PVE razem z 4 innymi czołgami wjeżdżam w grupę 3 czołgów przeciwnika, będąc jakieś 20 metrów za sojusznikami. Dostaję 3 strzały. Mimo, że byłem najdalszym celem. Drugi przykład – stoję jakieś 200-300 metrów z tyłu, nauczony doświaczeniem. Przede mną moje 2 czołgi, naprzeciwko 2 czołgi PVE. Od razu zostaję wyświecony o dostaję 2 strzały.

Kamuflaż na tym pojeździe nie istnieje. Ten pojazd świeci się jako pierwszy, bez względu na to jak daleko stoi. Pomimo namalowanego na budzie camo.

 

Mobilność i zwrotność

Typowa dla 8-kołowego TD. Bardzo wysoka prędkość maksymalna, dobre przyspieszenie. Duże problemy w manewrowaniu w wąskim, zagraconym przejściu.

cent155_1

 

 

Ogólne wrażenia

W skrócie – bardzo złe. Ten pojazd kompletnie nie nadaje się do obecnej gry. Nie przystaje do zasad, zwiększonego zasięgu widzenia. Granie nim jest męczarnią. Kompletnie nie nadaje się na mapy PVE, które mają dużo obiektów zasłaniających widoczność (góry, pagórki, budynki, wąwozy). Ze względu na to, że jest zazwyczaj spotowany jako pierwszy, jest praktycznie non stop focusowany. Na kilkanaście bitew HARD jakie nim zagrałem, zginąłem w 3/4 z nich.

To jest po prostu coś niesamowitego. Możesz być absolutnie pewny, że boty wezmą ciebie na cel bez względu na to ilu twoich sojuszników jest bliżej nich. Jest jak latarka halogenowa w nocy.

Ze względu na bardzo ograniczony obrót wieży, praktycznie jedynie jak się nim da grać, to stawanie przodem do celu. Ze względu na brak depresji, nie ma jak wykorzystać terenu do osłony. Czyli pojazdem bez kamuflażu, bez pancerza, musisz grać atakując frontalnie. Bo nie da się stać z tyłu (przeszkody). Przy poruszających się przeciwnikach musisz cały czas obracać kadłub, bo wieża nie daje rady. A żeby obrócić kadłub, musisz pojechać do przodu lub do tyłu. Jeśli poruszysz pojazd, tracisz skupienie celownika. A że celujesz dość długo…

 

Podsumowanie

Pojazd wygląda bardzo fajnie, jest bardzo szybki, ma duże obrażenia na strzał (jeśli wejdzie), ale jest kompletnie niegrywalny ze względu na swoje wady. Gdyby chociaż polepszyć mu kamuflaż, resztę dałoby się jakoś wytrzymać…

 

One thought on “Centauro 155 – powiew zgnilizny

Dodaj komentarz