Aktualności

Polski stream z okazji 11 listopada – podsumowanie

Poniżej przedstawiam krótkie podsumowanie streamu, jaki odbył się w piątek, od 18-tej, z udziałem MaćkaM4A4 oraz Bugiego.

Stream można obejrzeć tutaj: https://www.twitch.tv/officialarmoredwarfare/v/100409024

Obejrzyj transmisję na żywo z kanału na stronie www.twitch.tv

Bugi, jako ekspert Obsidianu od pojazdów pancernych, odpowiadał na pytania z czatu, a przy okazji razem z Maćkiem opowiedzieli co można było zobaczyć podczas targów MSPO 2016. Wśród prawdopodobnych kandydatów na pojazdy premium z naszego kraju wymienił m.in T-72 M2 Wilk (protoplasta PT-91, lepszy od T-72A), BWP-95 (z działkiem 23mm + SPG9), czy przeróbki Rosomaka lub Andersa wyposażone w system rakietowy AMUR.

Były rozdawane kody, szczęśliwcy uzyskali m.in Huntera oraz pełen zestaw Shark.

Dowiedzieliśmy się również, między innymi, że:

  • Nowe czołgi nisko poziomowe pojawią się w Balansie 2.0, a być może nawet w patchu 0.19
  • Patch 0.19 powinien pojawić się do końca roku
  • Jeszcze nie wiadomo kiedy/czy wyjdzie arta 10-poziomu
  • Japońskie pojazdy pojawią się po pojazdach polskich i francuskich
  • Pojazdy Terminator/Expeditionary Tank w wersji z pakietu założycielskiego Lord Of War NIE POJAWIĄ SIĘ W SPRZEDAŻY. Dostępne będą tylko jako reskiny Reaper.
  • Pancerze pojazdów botów pozostaną dalej osłabione
  • Głównym celem wprowadzenia nowego garażu było przyspieszenie wczytywania gry, jako że w skład poprzedniego garażu wchodziła m.in Baza

Poniżej Pytania zadane na forum, na które udało się uzyskać Odpowiedzi (w niektórych przypadkach dość mgliste):

Zimnoryjec
Jak i kiedy zamierzacie przyciągnąć nowych graczy?
Wraz z nadejściem balansu 2.0, będziemy przyglądać się forum oraz opiniom samych graczy. Jeżeli coś będzie powodowało niezadowolenie, bądź problemy poprawimy to. Następnym krokiem będzie uruchomienie szerokiej kampanii marketingowej. Będziemy starali się przyciągnąć nowych graczy z podobnych gier. Postaramy się przyciągnąć ich nowymii ekscytującymi technologiami dostępnymi tylko i wyłącznie na nowoczesnym polu bitwy.

Evanduril
Jak deweloperzy oraz My.com chcą zadbać o to, by każda z klas była unikalna i grało się nią inaczej niż pozostałymi? Póki co zmiany w balansie 2.0 dążą do sytuacji, gdy TD, LT i AFV będą służyć do tego samego.

Po wprowadzeniu balansu 2.0 każda klasa będzie pełniła unikalną rolę na polu bitwy, jednak poza tym niektóre klasy zostaną podzielone na podgrupy, każda z innym zadaniem, bądź sprawdzająca się w innej roli. Przykładowo niszczyciele czołgów, pojazdy o trakcji gąsienicowej będą pełniły rolę wsparcia czołgów, czyli nie będą zbytnio odbiegały od obecnej roli. Jednak kołowym niszczycielom będzie bliżej do czołgów lekkich, mobilne pojazdy które mogą zadawać obrażenia z daleka. Przechodząc teraz do czołgów lekkich, będą miały podobną rolę co kołowe niszczyciele, czyli będą mobilne i zwrotne, jednak ich celność będzie wymagała walki na średnim dystansie. Jednak najwięcej zmian zostanie wprowadzonych w klasie opancerzonych pojazdów bojowych. Lekkie, małe i szybkie pojazdy zostaną przystosowane głównie do zwiadu. Cięższe, takie jak Bradley i Warrior będą lepiej sprawować się w roli wsparcia. MM będzie brał pod uwagę te wszystkie czynniki.

Sebastor
W zeszłorocznym artykule z okazji 11 listopada podano niepełną listę polskich pojazdów, które mają trafić do AW. Czy jest ona wciąż aktualna? Czy możecie powiedzieć jakie jeszcze maszyny na pewno trafią do gry?
Pojazdy które trafią w pierwszej kolejności są obecnie prezentowane w artykułach z serii „Na warsztacie”

Czy w grze pojawi się Leopard 2PL lub PT-16?
Chcemy aby ostatecznie w grze pojawiły się wszystkie pancerne! Jednak te konkretne nie pojawią się niebawem.

Xandrass
Kiedy wprowadzone zostanie LoW?
LoW trafi do gry po wprowadzeniu balansu 2.0, będzie nieco podrasowane. Prawdopodobnie 0.21.

Ptah
Czy będzie dodana możliwość zmiany przez gracza domyślnej lokalizacji folderu gdzie zapisywane są nagrane powtórki bitew? Ja np. nie chcę by powtórki zabierały mi miejsce na systemowym dysku C: (dysk SSD), a chciałbym je zapisywać na dysku D: (dysk 4TB).
Ciekawy pomysł, postaramy się wprowadzić coś takiego! (inaczej mówiąc – wprowadzą to / Evan)

Q13q13
Czy AMX 13 (z działem 75 lub 90) będzie na tierze pierwszym?
Skład drzewek nie jest jeszcze w 100% ustalony. (inaczej mówiąć – AMX się pojawi, ale gdzie zostanie umieszczony – nie wiadomo / Evan)

Chiński 9 i 10 tier będzie dodany przed/razem z polskimi pojazdami?
Różnica czasu nie będzie duża, jednak na daną chwilę nie mamy konkretnego terminu. Większe prawdopodobieństwo jest, ze będzie później.

Dzejro
Czy gracze posiadający słabszy sprzęt, mogą liczyć w najbliższym czasie na dokładną optymalizację i możliwość grania na stabilnych fps, na niskich ustawieniach tak jak jest to u konkurencji ?
W aktualizacji 0.18 uprościliśmy renderowanie obiektów, co poprawiło wydajność na słabych komputerach. Poprawiliśmy już „większe” problemy. Teraz skupiamy się nad małymi

Quor1
Czy deweloperzy mają jakiś plan zapasowy w przypadku, gdyby balans 2.0 jednak nie wypalił? (Sporo graczy jest aktualnie negatywnie nastawionych do zapowiadanych zmian.)
Obecnie nie ujawniliśmy całego planu powiązanego z balansem 2.0, gracze nie mają jeszcze pełnego obrazu sytuacji. Z pewnością znajdą się osoby które nie będą zadowolone ze zmian. Jednak jesteśmy przekonani że zmiany zadowolą większą część graczy.

Będzie jeszcze możliwość zdobycia object’a 155?
Ten pojazd czeka inny los.

Planujecie reklamować grę u osób nagrywających filmy na youtube z dużym zasięgiem? (Czyli u osób z +1kk subskrypcjami na yt, wtedy moim zdaniem informacja o AW dociera do największej ilości osób.)
Kilka takich reklam miało już miejsce, jednak planujemy zwiększyć ich częstotliwość.

artuk33
Czy planowane jest dodanie większej ilości kamuflaży, bo tych, co są obecnie jest trochę za mało do personalizacji .Czy kamuflaże które mają boty na PvE będą dostępne dla graczy?
Tak. Poza tym pracujemy nad całkiem nowym systemem kamuflaży. Jednak na chwilę obecną nie możemy ujawnić szczegółów.

Czy planowane jest dodanie nowych dowódców do gry, jeśli tak to kiedy to może nastąpić.
Planujemy dodać nowych dowódców. Jednak nastąpi to dopiero po przerobieniu systemu dowódców/załogi, co będzie częścią balansu 2.0. Obecnie nie mamy konkretnego terminu.

CharlieSheen
Czy patch 0.19 obejmie modyfikację drzewka TD?
Obejmie

Czy faktycznie pojazdy niezależnie od tieru (np. Sheridan i Armata), będą zadawały po balansie 2.0 zbliżony dmg?
Nie, tylko identyczne uzbrojenie będzie zadawało podobne obrażenia (przykładowo różne wersje brytyjskiej L7, jedna na Leopardzie druga na Strykerze). Energia pocisku wystrzeliwanego z długolufowego działa 152mm będzie miała zupełnie inne wartości niż z armato wyrzutni, którą dysponuje Sheridan.

Viper87
Czy moglibyście zdradzić nam jak będzie wyglądać drzewko trzeciego dilera po wprowadzeniu nowych maszyn w 0.20/0.21?
Na obecną chwilę nie.

Doktor_Plama
Jak będzie wyglądać PvE po zmianach wprowadzonych w rebalansie 2.0?
Będzie trudniejsze, gracze ciągle pytają kiedy zwiększymy poziom trudności. Jedną z nowości będą boty strzelające z PPK, jednak typowy bot również będzie bardziej rozgarnięty

Czy MatchMaker w PvE zostanie przerobiony w taki sposób, aby zagwarantować zbalansowany skład drużyn?
Tak, to jeden z głównych celów balansu 2.0. MM zostanie przerobiony, będzie zbierał więcej zmiennych, razem z rolą danego pojazdu w bitwie.

 

To tyle 😉 Resztę możecie obejrzeć w powtórce streama.

Dodaj komentarz