Poradniki

Który 9 tier wybrać?

Spośród 9-tych tierów mamy do wyboru 8 pojazdów:

Wolfli:
Leopard 2A6
M1A2 Abrams
B1 Draco
Crab

Źródło: http://armoredtalk.com/2015/11/06/tier-9-token-system-screenshots-and-costs-in-armored-warfare-update-0-11/
Źródło: http://armoredtalk.com/2015/11/06/tier-9-token-system-screenshots-and-costs-in-armored-warfare-update-0-11/

Shishkin:
Challenger 2
M8 Thunderbolt
T-90MS
BMPT-72 (Terminator 2)

Armored Warfare Tier 9 Shishkin
Armored Warfare Tier 9 Shishkin, źródło: http://aw.my.com/

Wiadomo, że jeśli jesteś fanem MBT, nie wybierzesz Craba na swoją pierwszą 9-tkę. Do tego jesteś ograniczony wyłącznie do dziewiątek od jednego dostawcy, w którym masz token.

Mimo wszystko pokuszę się o krótkie porównanie wszystkich dostępnych dziewiątek:

Leopard 2A6
Niemieckie MBT charakteryzują się przeciętną siłą ognia, dobrą celnością, dobrym pancerzem i wyśmienitą (jak na MBT) mobilnością.

M1A2 Abrams
Amerykański Abrams dziewiątego tieru, podobnie jak 10-tka, charakteryzuje się uniwersalnością – ma wszystko dobre, ale w niczym nie jest najlepszy: przyzwoite działo, przyzwoita mobilność, przyzwoity pancerz. Jeśli szukasz uniwersalnego MBT – znalazłeś.

B1 Draco
Pojazd sprawdzający się praktycznie tylko w PVE, gdzie jest wyraźnie OP – nie stanowi problemu zrobienie nim 30+ tysięcy obrażeń. Magazynek 12-pociskowy, zadający średnio 340 obrażeń na strzał, potrafi wydoić do zera dowolny czołg 9 czy 10 tieru, pod warunkiem, że strzela w bok lub tyłek. Od frontu większość cięższych czołgów jest dla niego nieprzebijalnych. Na PVP jego długi czas wymagany na opróżnienie magazynka działa na jego niekorzyść, w dodatku ma spore problemy z penetracją.

Crab
Na PVE obok Draco jeden z wymiataczy. Na PVP już nieco gorzej, ale we wprawnych rękach ten insekt potrafi zepsuć sporo krwi. O ile za wcześnie nie zginie. Jeździ się nim dość trudno, ale ma spory potencjał.

Challenger 2
Kolejny jeżdżący bunkier – z przeciętnym uzbrojeniem i słabą mobilnością, zarówno na PVE jak i PVP stanowi niesamowicie ciężki orzech do (nad)gryzienia, chyba, że akurat wystawi tyłek. Ale nie liczcie na to, iż będziecie pierwsi wśród obrażeń.

M8 Thunderbolt
Dość uniwersalny pojazd, który czasem coś odbije, czasem kogoś okrąży, ale zazwyczaj potrafi zaleźć za skórę dzięki wysokim (jak na LT) obrażeniom na strzał. Wymaga wprawy.

T-90MS
Kontynuacja rosyjskiej ciężkiej lini, charakteryzująca się przeciętnym pancerzem, przeciętną celnością i skupianiem, ale niezłą mobilnością i dużymi obrażeniami na strzał (HEATy wchodzą powyżej 1000 dmg). Jeśli chcesz mieć dobre walnięcie – oto MBT dla ciebie.

BMPT-72
Ulepszona Ramka – generalnie jeździ się nim tak samo. Do momentu wejścia balansu zmniejszającego możliwości działek niskokalibrowych, prawdziwy masakrator na PVE. Na PVP – podobnie jak poprzednik, bardzo sytuacyjny. Potrafi odbić, potrafi zjechać przeciwnika do zera, ale jak się nie uważa, to się bitwy (PVP) nie kończy.

5 thoughts on “Który 9 tier wybrać?

Dodaj komentarz